Předvánoční čtení v Miřeticích 3.-4.12.2019

Se začátkem adventu přijely pohádky potěšit malé i velké posluchače do nově otevřeného společenského klubu Na Hájovně u čaje v Miřeticích. A jelikož je na Vysočinu z Kokořínska dlouhá cesta, proběhlo čtení hned třikrát.

Úterní večer proběhlo „zahřívací kolo“, kdy spolu s pohádkou „O Jance, Matějovi a síle pramenů“ prvně zazněly i doprovodné písně, složené k této příležitosti.

A s písněmi se pokračovalo i následujícího rána, kdy Na Hájovnu dorazily všechny třídy místní školky. Bylo krásné sledovat nadšení dětí jak z hudby, tak z pohádky samotné (pro menší dětičky se četlo „O Kocouru Snížkovi a kaštanovém skřítku“). A chvála paním učitelkám, že po skončení pohádky rozeznaly a zdárně umístily všechny ty odložené svršky zpět na původní nositele!

Čekalo nás poslední představení a mně se zachtělo ještě trošku ho dozdobit, aby děti i rodiče večer zase o kousek víc vtáhlo do děje. Proto přibyly další tři písničkové sloky. Věřím, že se to spolu s kouzelnou atmosférou Hájenky, praskajícím dřevem za zády a omamnou vůní bylinkového čaje opravdu povedlo.

Moc děkuji koordinátorkám klubu Na Hájovně u čaje za pozvání, skvělou organizaci a úžasný prostor s atmosférou. A také děkuji všem, kteří dorazili. Bylo krásné prožít spolu s vámi ony předvánoční pohádkové chvíle 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *