Ráda se považuji za renesanční ženu, která se zajímá o mnoho oblastí života od krásných umění, přes cestování, sporty, duchovní rozvoj, až třeba po výrobu domácí medoviny. V současnosti se naplno věnuji prvorozenému synkovi a svým největším zálibám: hudbě, tanci a literární tvorbě. Mimo to s mužem buduji rodový statek v jednom z půvabných údolí Kokořínska, kde, jak pevně věřím, vbrzku postavíme náš slaměno-hliněný domov.

„Lúthien“ by Michal Kára

HUDBA:

Svou písňovou tvorbu směřuji již 15 let ke světu JRR Tolkiena a hudebně-dramatickému uskupení Falešné Společenstvo, v jehož rámci spoluvytvářím výpravná muzikálová představení na motivy dějin a význačných postav Středozemě. Vedle představení a koncertů jsem se autorsky i jako interpretka podílela na vydání 3 tématických CD: Feanor a jeho synové, Hobit, Beren a Lúthien. Rovněž se s radostí účastním projektu Písně Středozemě, jež si klade za cíl shromáždit pro širokou veřejnost českou „tolkienovskou“ muziku a na jehož webových stránkách naleznete i studiové nahrávky této tvorby.

TANEC:

Mezi další mé vášně patří tanec… Divoce spontánní pohyb vyvěrající z těla i duše stejně jako plynutí v hudbě s přesně danými kroky. Za svůj dosavadní život jsem vyzkoušela mnoho stylů, mezi mé srdcové však patří historický tanec, jemuž se věnuji již mnoho let jakožto členka taneční skupiny Regii Caroli regis.

RODOVÝ STATEK:

O tomto pojmu již bylo a bude napsáno mnohé. Jakým způsobem jej cítím já, vám snad nastíní úryvek článku „O hledání domova“ z webu našeho rodového statku U Rytíře a Víly:

„Ať už si pod slovíčkem „domov“ představíte cokoliv, nás dva zkrátka hřeje. Stačí jen zašeptat: „Doma,“ a hnedle se po těle rozlije nádherné teplo od hlavy k patě. Proč? Snad proto, že se (přinejmenším v našem pojetí) jedná o prostor lásky. O místo, kde jsou ti, které milujeme, ti, kteří nás milují. Je to země zpívající pod nohama a rozechvívající srdce. Kousek nebe, pod nímž toužíme zapustit kořeny. Tam, kde můžeme být vždycky sami sebou. Kde člověk roste a duše září…“